Zachodniopomorska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Biuro Rady: Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Szczecinie      tel./fax: +48 91 44 25 828

Biuro Rady: Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Szczecinie     tel: 91 44 25 843

XV ELIMINACJE WOJEWÓDZKIE OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU BRD DLA SZKÓŁ SPECJALNYCH I OŚRODKÓW SZKOLNO-WYCHOWAWCZYCH

W dniu 16 maja 2017roku Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy przy ul. Korczaka 53 w Policach, po raz kolejny pełnił rolę gospodarza eliminacji wojewódzkich Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla Szkół Specjalnych i Ośrodków Szkolno-Wychowawczych. W eliminacjach wzięli udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych, uczniowie na wózkach inwalidzkich oraz grupa młodzieży z upośledzeniem umiarkowanym z ośrodków w Kamieniu Pomorskim, Chojnie, Waniorowie oraz w Policach.

Po uroczystym otwarciu turnieju drużyny rywalizując między sobą przestrzegając zasad fair play brali udział w czterech następujących konkurencjach:

1. Test z przepisów ruchu drogowego – sędziowali pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Szczecinie
  2. Jazda w miasteczku ruchu drogowego – oceniali policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie

3. Jazda sprawnościowa po rowerowym torze przeszkód – oceniali przedstawiciele Polskiego Związku Motorowego Oddział Szczecin

4. Pierwsza pomoc przedmedyczna – oceniała dr Krystyna Czerwińska NZOZ „Medika”

Na najwyższym stopniu podium, w  kategorii szkół podstawowych stanęła drużyna ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Kamieniu Pomorskim. Drugie miejsce zajęli uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego nr 1 w Policach, a  trzecie reprezentanci Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Chojnie.

W klasyfikacji szkół gimnazjalnych na najwyższym miejscu stanęła drużyna gospodarzy turnieju, czyli uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Policach. Na drugim miejscu uplasowali się uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Kamienia Pomorskiego, a na trzecim ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Chojny.

Najlepszym zawodnikiem wśród uczniów szkół podstawowych okazał się Kamil Pitura, którego drużyna zajęła trzecie miejsce. W szkołach gimnazjalnych najwięcej punktów zdobył zawodnik zwycięskiego zespołu – Dawid Harbatowicz.

Wśród uczniów na wózkach rywalizowało 10 uczestników ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Policach. Najlepszy okazał się Iwo Suchy, drugie miejsce wywalczył Kacper Maćkowiak, a trzecie zajeła Ala Świątek.

W grupie młodzieży rywalizowały 2 drużyny i obie zajęły ex aequo pierwsze miejsce. Wszyscy uczestnicy uhonorowani zostali dyplomami oraz nagrodami, a każda drużyna dodatkowo otrzymała puchar.

W uroczystym zakończeniu Turnieju udział wzięła Członek Zarządu Polickiego Pani Beata Chmielewska, Pan Cezary Tkaczyk Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Szczecinie, Naczelnik  Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie podinsp. Grzegorz Sudakow, Prezes Polskiego Związku Motorowego w Szczecinie Pan Józef Liszczak oraz Pan Marek Rupental z Polskiego Związku Motorowego, który pełnił funkcję Sędziego Głównego Turnieju.

Nagrody wręczone zawodnikom ufundował Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Szczecinie Pan Cezary Tkaczyk, natomiast puchary zostały ufundowane przez Starostę Polickiego Pana Andrzeja Bednarka.

Zwycięskie drużyny reprezentować będą województwo zachodniopomorskie w finale ogólnopolskim w Mikluszowicach (woj. małopolskie).